Megújult a szigetvári kórház rehabilitációs részlege - Szigetvári Kórház

Megújult a szigetvári kórház rehabilitációs részlege

2014. november 07. – pecsma.hu

Átadták a Szigetvári Kórház több mint 825 millió forintból megújult rehabilitációs részlegét csütörtökön – írja az MTI.

Berecz János, a kórház főigazgatója az eseményen elmondta: az európai uniós pályázati támogatásból finanszírozott beruházásnak köszönhetően az intézmény mind a négy rehabilitációs osztálya teljes infrastruktúrát érintő rekonstrukción esett át, és mostantól 21. századi körülményeket biztosít a mozgásszervi, addiktológiai, pszichiátriai és neurológiai betegek számára.

Cserháti Péter miniszteri biztos, az Országos Rehabilitációs Intézet főigazgatója közölte: a magyar egészségügyben sokáig háttérbe szorult rehabilitációnak nő a szerepe, amit bizonyít, hogy az ahhoz kapcsolódó fejlesztésekre hat régióban a korábbi tervekhez képest 5 milliárddal többet, 18,5 milliárd forintot fordítanak.