Megreformált takarítói szolgálat – jelentősen csökkent a fertőzések száma a Szigetvári Kórházban - Szigetvári Kórház

27 Nov 2019 Sajtó

Sikerült jóval az átlagos szint alá csökkenteni a kórházi fertőzések számát a Szigetvári Városi Kórházban – tudtuk meg az intézmény vezetésétől. Az örvendetes jelenség tudatos intézkedések következménye; ezek egyike a takarítói szolgálat stratégiai-technológiai újraszervezése volt.

Harmincnál is több takarítónő dolgozik folyamatosan, 12 órás munkarendben a Szigetvári Városi Kórház osztályain, szakrendelésein, folyosóin és irodahelyiségeiben – közölte a Téma Baranyával Novák-Király Zsuzsanna, az intézmény takarítószolgálatának vezetője. A korábban a veszprémi kórház tisztán tartásának megszervezéséért felelős, tapasztalt szakember januárban került a Szigetvári Kórházba, ahol – idézte fel – Berecz János főigazgató stratégiai fontosságú döntést hozott a takarítás szakmai szintre való emelésével.