ABOUT Dr. Storcz Judit

Szakorvos

SZAKORVOS

1944-ben újév napján születtem Budapesten.

Budapesten érettségiztem a Patrona Hungariae Leánygimnáziumban.

Orvosi diplomát a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szereztem.

Végzés után a Pécsi Orvostudományi Egyetem Gyermekklinikájára kerültem.

1973-ban csecsemő- és gyermekgyógyászatból szakvizsgáztam.

Oktatással és nővérképzéssel is foglalkoztam.

Az országban elsők között 1977. márciusban kezdtem meg a pathológiás újszülöttek részére fejlődés neurológiai gondozást 18 éves életkorukig, gyakran rokkantasításukig.

A halmozott idegrendszeri utóképeikről kongresszusokon előadásokat tartottam, cikkeket írtam.

Pécsi Gyermekideggondozóba kerülve 1979 –ben gyermekpszichiátriából szakvizsgáztam.

Neuropszichiátriai beteganyagot láttam el.

Mellette folytattam a Gyermekklinikán a pathológiás újszülött utógondozást.

33 évig Komlón a Gyógypedagógiai iskolában, illetve a kollégiumban terápiás tevékenységet láttam el.

Pécsett az Acsádi utcai óvodában, illetve Endresz György utcai intézményben hasonló feladatkört láttam el.

Szigetvári Kórházban 1978-tól jelenleg is fejlődésneurológiai ellátást, illetve gyermekpszichiátriai tevékenységet végzek.

Dombóvári Kórházban fejlődésneurológiával foglalkozom.

Számos szakmai elismerésben volt részem.

A pécsi Cigányönkormányzattól kitüntetést kaptam a betegekhez való hozzáállásomért.